قسمت های هتل

اتاق ها 

رستوران فیروزه 

رستوران اسپاتنا 

رستوران مهتاب 

باغ ایرانی

کافی شاپ 

سالن چندمنظوره شیخ بهایی

آمفی تئاتر میرداماد

سالن رزیتا و آنیتا

سایت های مرتبط

هزار نقش در میدان‌نقش‌جهان

یکی از مهمترین جاذبه‌های شهر اصفهان میدان‌نقش‌جهان اصفهان است.میدانی به وسعت ۵۰۰ متر و عرض ۱۶۰ متری که سالانه مقصد گردشگران داخلی و خارجی است.

در دل میدان‌نقش‌جهان‌اصفهان چندین بناهای تاریخی بسیاری قرار دارد که جذابیت این میدان را چندین برابر کرده است.

قبل از حکومت صفویه، نقش‌‌جهان باغ زیبایی بود و بخش مرکزی آن را کوشک نامیده می شد.بناهای نظامی و ساختمان هایی از دوره تیموریان و آق قویونلوها در نقش‌جهان قرارداشت که امروز عمارت عالی‌قاپو‌اصفهان آنجا قراردارد.

نقش‌جهان محلی برای برگزاری جشن‌های ملی مثل نوروز، همچنین جایگاه اعدام محکومان و برگزاری آئین هابود.

شاه عباس صفوی دستور داد معماران ماهری مانند استاد محمدرضا و علی اکبر اصفهانی بنای اولیه این میدان را پایه گذاری کنند.

آثار هنری زیادی در میدان‌نقش‌جهان‌اصفهان قرار دارد که می توان به : کتیبه علیرضا عباسی که بر سردر مسجد‌امام‌اصفهان قراردارد،کتیبه به خط محمد رضاامامی بر سردر مسجد‌جامع اصفهان اشاره کرد.

میدان‌نقش‌جهان در گذشته محل برگزاری بازی چوگان، جمعه بازار، رژه ارتش،جشن‌های سلطنتی و نمایش‌های و مراسم زیادی بوده و در این ایام تمام میدان‌نقش‌جهان‌ را چراغانی می‌کردند. برای مردم عادی نیز، فضای داخل میدان نقش جهان بهترین محل گردش و خرید بود.

دو دروازه سنگی چوگان نیز در میدان‌نقش‌جهان ازآن زمان به یادگار مانده‌اند که قدیمی‌ترین دروازه‌های چوگان در دنیا هستند.

مسجد شیخ‌لطف‌الله در ضلع شرقی مرکز مذهبی، مسجد جامع‌عباسی یا مسجد‌شاه در ضلع جنوبی نقش‌جهان، مرکز اجتماعی شهر و برای اجتماعات گسترده مردم در مناسبت‌ها،کاخ‌عالی‌قاپو در غرب میدان مرکز حکومتی و سردر قیصریه دیگر بنای تاریخی واقع در ضلع شمالی میدان‌نقش‌جهان، مرکز مهم اقتصادی شهر بودند.

دور میدان‌نقش‌جهان‌اصفهان را حجره‌های تاریخی زیبایی پوشانده‌اند که امروزه یکی از مهمترین مراکز فروش صنایع‌دستی‌اصفهان به شمار می آید.

شما مسافران محترم هتل‌مجلل‌چهارباغ‌اصفهان در طول سفر می توانید از نقش‌جهان‌اصفهان بازدید کنید. در زمان گردش از این میدان جذاب و دیدنی در قلب اصفهان میتوانید از فضای سبز، گل‌کاری‌های زیبای این میدان‌نقش‌جهان و حوض‌های فیروزه‌ای با فواره‌های بلند نقش‌جهان لذت برده و در میدان استراحت استفاده کنید.

علاوه بر خرید صنایع‌دستی اصفهان در میدان‌نقش‌جهان می توانید در اطراف میدان از بازارهای دیدنی این بنای تاریخی دوره صفویه دیدن کنید.

همچنین در اطراف میدان‌نقش‌جهان‌ کافه‌های زیاد و دیدنی وجود دارد که اگر گرسنه شدید میتوانید در این مکان ها استفاده کنید.

در وسط میدان‌نقش‌جهان نیز برای گردش کالسکه ها و ماشین های مخصوصی برای گردش در میدان وجود دارد.

جاذبه‌های گردشگری نزدیک به میدان‌نقش‌جهان

سی وسه پل: ۲.۶ کیلومتر

انگورستان ملک التجار:‍ ۱.۳ کیلومتر

خانه مشروطه: ۹۵۰ متر

کا‌خ هشت بهشت: ۱.۹ کیلومتر